top of page

Proč se jmenujeme Gingerhead a první soustředění

Takže kapelu máme, máme asi 6 popěvků a nemáme název a nemůžeme dlouho vystupovat jako „ta Vlastikovo kapela“ jak tomu bylo v Trocnově. S dobrou zkušeností z jednoho kapelového soustředění s Walk Choc Ice, kde jsme v podstatě udělali celou desku a já následně dostal v práci málem výpověď neboť, to, že v práci nebudu týden jsem oznámil po cestě na soustředění, jsme se také dohodli, že strávíme čtyři plodné dny na pomezí mezi Českým rájem a Krkonošemi.Chaloupka, kterou zapůjčil Vlastikův kamarád motorkář byla nádherná, vlastně dvě chaloupky. Jedna obytná a druhá zkoušecí s bazénem a bazénovým dozvukem 😊. Kromě toho, že se potvrdilo, že nám tvorba jde celkem od ruky se hnedle v plné nahotě ukázaly tři zásadní věci.


  1. Tomáš Piala, se snaží vyplnit každou chvilku mezi hraním a tak střídavě mezi písněmi obíhal chaloupku v pantoflích a vínových teplácích, jedl studené párky přímo z vakuového igelitového obalu a přikládal do krbu.

  2. Vlastík má problém se rozhodnout v čemkoliv. Většinu úkonů, které dělal během soustředění provázel větami typu: „Tak já teď udělám čaj a pak bych dal ještě ohřát vodu? Nebo co myslíš Eli?“

  3. Všichni jsme závislí na jídle. Ano lidé jedí jídlo, jinak by po čase zemřeli hlady, ale to, co se děje u nás v kapele, nemá v historii poprocku obdoby. Postupně se podávalo Vege kari – dle Srílanského receptu s kokosovým mlékem, Cavatelli cacio e peppe – s pravým pecorinem, čaj pu-erh, Chorizo klobásky na zakousnutí, Zázvorový čaj na rýmindu a nachlazení… atd. atp.


Poslední bod je důležitý a měl velký vliv na vznik názvu kapely. Eliška totiž celé soustředění bojovala s kousky vařeného zázvoru v odtoku dřezu, které jsme tam my chlapci z konvice po čaji vytvale vylévali, až tuto skutečnost nazvala „Ginger problém“. Písně přibývali, dařilo se nám na poli uměleckém, nehledě k tomu, že díky odlehlosti samoty, ve které vše probíhalo, jsme se po většinu času potýkali s nedostatkem alkoholu.


A pak to přišlo. Demokratické hlasování o názvu kapely. Demokracie je totiž ošemetná věc. Sice asi nebylo nic lepšího vymyšleno, ale v mnoha ohledech stojí demokratické hlasování za starou bačkoru.

A pak to přišlo. Demokratické hlasování o názvu kapely. Demokracie je totiž ošemetná věc. Sice asi nebylo nic lepšího vymyšleno, ale v mnoha ohledech stojí demokratické hlasování za starou bačkoru. Napomáhá totiž tomu, že vítězí ne nejlepší, ale ten kdo nejméně vadí, koho snese většina…Podobně dopadlo kdysi hlasování o názvu jedné mé kapely a já se pak několik let za ten název trochu styděl. Navzdory těmto nelibým výhledům se však do finále hlasováním dostaly poměrně svěží názvy a to Gingerhead a Potato attack – za který silně loboval Tomáš a dodnes si myslím, že má Tom někde na nějakém futrálku na virbl, nebo kotel napsáno fixou „Potato attack“.


„být slavnější než Beatles“

Hlasováním zvítězil název Gingerhead a tak tu máte soubor s ambicí čeřit vody světového rockpopu a samozřejmě „být slavnější než Beatles“…sepsal Luboš Moravec

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page